Tegoroczna edycja imprezy zgromadziła łącznie 902 wykonawców, widzowie obejrzeli 53 układy taneczne i 20 prezentacji akrobatyczno-cyrkowych. Młodzi artyści rywalizowali w 9 kategoriach z podziałem na wiek. Złote, Srebrne i Brązowe Piotrki otrzymali:
Kategoria DZIECI do lat 8 bez podziału na kategorie taneczne:
Złoty Piotrek | - „Bączki” | - Radomsko |
Srebrny Piotrek | - „Perła” | - Piotrków Tryb. |
Brazowy Piotrek | - „Małe Trzpioty” | - Kielce |
wyróżnienia: | - „Perełki II” - „Zamkowe Duszki” - „Stop and go” |
- Piotrków Tryb. - Kielce - Warszawa |
Kategoria miniatura ,inscenizacja taneczna , widowisko wiek 8-10 lat
Złoty Piotrek | - „Mały Aerobik” | - Piotrków Tryb. |
Srebrny Piotrek | - „Crazy Kids” | - Radomsko |
Brazowy Piotrek | - „Aster” | - Tomaszów Maz. |
wyróżnienia: | - „Rytm 2” | - Gorzkowice |
Kategoria miniatura ,inscenizacja taneczna ,widowisko wiek 11-14 lat
Złoty Piotrek | - „Stop and go” | - Warszawa |
Srebrny Piotrek | - „Aster Junior” | - Tomaszów Maz. |
Brazowy Piotrek | - „Impet” | - Ujazd |
wyróżnienia: | - „EXS-tremum II” - „Efekt” |
- Jędrzejów - Brynica |
Kategoria miniatura inscenizacja taneczna,widowisko wiek powyżej 14 lat
Złoty Piotrek | - „Trzpioty Masters” | - Kielce |
Srebrny Piotrek | - „EKS-tremum I” | - Jędrzejów |
Brazowy Piotrek ex aequo |
- „Aerobik Maxi” - „Extasa” |
- Piotrków Tryb. - Radomsko |
Kategoria disco-dance, hip-hop wiek 8-10 lat
Złoty Piotrek | - „Mały Aerobik” | - Piotrków Tryb. |
Srebrny Piotrek | - „Aster” | - Tomaszów Maz. |
Brazowy Piotrek | - „Debeściaki” | - Radomsko |
Kategoria disco-dance, hip-hop wiek 11-14 lat
Złoty Piotrek | - „Mały Flex” | - Grodzisk Maz. |
Srebrny Piotrek | - „Turbo Groszki” | - Radomsko |
Brazowy Piotrek | - „Aster Junior” | - Tomaszów Maz. |
Kategoria disco dance, hip-hop wiek powyżej 14 lat
Złoty Piotrek | - „Flex” | - Grodzisk Maz. |
Srebrny Piotrek | - „Aerobik” | - Piotrków Tryb. |
Kategoria akrobatyka, sztuka cyrkowa zespoły bez podziału na wiek
Złoty Piotrek | - „Fabryka Cudów I” | - Piotrków Tryb. |
Srebrny Piotrek | - „Fabryka Cudów III” | - Piotrków Tryb. |
Brazowy Piotrek | - „Pegaz” | - Leszno |
Kategoria akrobatyka, sztuka cyrkowa, duety, soliści
Złoty Piotrek | - Iga Smolec, Kuba Michalak | - Piotrków Tryb. |
Srebrny Piotrek | - Julia Chodzicka, Laura Jarosz | - Kielce |
Brazowy Piotrek | - Julia Murza | - Opole |
wyróżnienia: | - Natasza Gabler, Zuzanna Szymańska | - Leszno |
Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali okolicznościowe medale upamiętniające Złotego Piotrka i 800-lecie miasta Piotrkowa Tryb.
Projekt był współfinansowany przez miasto Piotrków Trybunalski.
Sponsorzy : - Centrum Bankietowe „Galaxy Gorzkowice
- Spółka z o.o. „Polanik” Dariusz Szczepanik
- Firma „Hermes” Hurtownia Salonu Łazienek Mariusz Gural
- Spółka z o.o. „YUKO” Bogumiła Szczukocka
- Zakład Usług Komunalnych „Hak” Stanisław Burczyński
- Piotrkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa
- Dyrektor Hipermarketu AUCHAN Jarosław Kanclerz
- Prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Marek Potrzebowski
- Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej dzieci i Młodzieży „Talenciak”
- Hurtownia Artykułów Spożywczych i Przemysłowych Kazimierz Grzankowski
Organizatorzy: - Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej „Talenciak” ,
- Klub Kultury”Jaskółczyn”
- Miejski Ośrodek Kultury
Współorganizatorzy: - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4,
- Stowarzyszenie „Simare”